AGENDA

2017

agost

03 – Matèria del Temps; Cassà de la Selva
04 – DUOT 10 anys 10 hores; L’Estrany, Banyoles
05 – MAP; Festival de Torroella, L’Estartit
06 – Toni Vaquer Big Band; Jamboree, Barcelona
25 – Martín Leiton; La Pedrera, Barcelona
26 – Martín Leiton; La Pedrera, Barcelona
28 – Gabriel Amargant; Estudi
29 – Gabriel Amargant; Estudi
30 – Matèria del Temps; El Vendrell
31 – Andreu Zaragoza; L’escala

juliol

01 – Underpool5; Estival d’Igualada
02 – DUOT 10 hores; Estival d’Igualada
04 – Ramon Prats Quartet; Recording
04 – Memoria uno d’Iván González; Sinestésia, Barcelona
06 – Liquid Trio; Lisboa
08 – Gabriel Amargant; Palma de Mallorca
09 – Toni Vaquer Big Band; Palma de Mallorca
14 – Robert Vermeulen trio; Prats de Rei
15 – Solot; Caldes d’Estrac
16 – Manel Fortià + Albert Marquès; L’escala
16 – Manel Fortià + Albert Marquès + Gabriel Amargant; Vic
18 – Phil Wilkinson; Recording
19 – Phil Wilkinson; Recording
21 – Underpool5; La Pedrera, Barcelona
22 – Underpool5; La Pedrera, Barcelona
23 – Voro García quintet; Peñíscola
25 – Taller Musicals d’Avinyó; Avinyó
27 – Tot és blanc (Adrià Plana); Cotxeres de Sants, Barcelona
30 – Kenny Werner Big Band; Cádiz
30 – Jam Session Opening; Cádiz

juny

01 – Manolo Rodríguez + Carlos Costa + Ramon Prats; Robadors23, Barcelona
02 – Movin’ Wes; Lloret
03 – Underpool5; Festival de jazz de La Garriga
04 – Rosa Pou; INUND’ART, Girona
07 – Tom Chant Recording
17 – Jordi Molina; Vilanova
19 – Iggor Lumpert + Javier Moreno + Ramon Prats; Clasijazz, Almería
20 – Iggor Lumpert + Javier Moreno + Ramon Prats; Asejazz, Sevilla
21 – Iggor Lumpert + Javier Moreno + Ramon Prats; Magic, Granada
22 – Iggor Lumpert + Javier Moreno + Ramon Prats; Bilbaína, Bilbao
23 – Iggor Lumpert + Javier Moreno + Ramon Prats; Bogui, Madrid
25 – Iggor Lumpert + Javier Moreno + Ramon Prats; El despertar, Madrid
26 – Jordi Molina; Figueres
29 – Impro session party; Robadors23, Barcelona
29 – Andrea Motis + Joan Chamorro qtet; Barcelona

maig

04 – DUOT + Rafal Mazur + Artur Majewski; Robadors23, Barcelona
05 – Agustí Fernández Liquid Quintet; Festival de jazz de Vic, Vic
06 – Axel Dörner + Ramon Prats; Sampler Sèries, Centre d’art Santa Mònica, Barcelona
07 – Martín Leiton Big Band; Vermut Auditori; Barcelona
07 – Axel Dörner + Ramon Prats; Matadero, Huesca
08 – Axel Dörner + Ramon Prats; Cafe Oto, Londres
11 – DUOT + Iván González + Àlex Reviriego; Robadors23, Barcelona
12 – Underpool5; Festival de jazz de Vic, Vic
13 – DUOT; Festival de jazz, La Garriga
14 – Underpool5; Marató Underpool, Barcelona
18 – Ferran Fages, Iván González, Tom Chant, Ramon Prats; Robadors23, Barcelona
30 – SOLOT; Robadors23, Barcelona

abril

06 – MAP; Pamplona
07 – Tom Chant Ensemble; Magia Roja, Barcelona
13 – Ferran Fages, Diego Caicedo, Tom Chant; Robadors23, Barcelona
19 – Machacachakras + DUOT; Sinestesia, Barcelona
20 – DUOT; Robadors23, Barcelona
22 – Esther Condal; Ultralocal Records, Barcelona
23 – Esther Condal; Fàbrica Damm, Barcelona
27 – Albert Cirera i Kamarilla; Robadors23, Barcelona
28 – Albert Cirera i Kamarilla; Hot Blues, Igualada
29 – DUOT; Disco100, Barcelona
29 – DUOT; Ultralocal Records, Barcelona
30 – Erilot; Igualada

març

02 – jam session; conservatori del Liceu, Barcelona
03 – underpool 5 recording
04 – underpool 5 recording
06 – Dácil, recording
07 – Dácil, recording
08 – Dácil, recording
09 – Movin’ Wes, recording
10 – Movin’ Wes, recording
14 – Kenny Werner + Big Band clasijazz, recording
15 – Kenny Werner + Big Band clasijazz, recording
16 – Kenny Werner + Big Band clasijazz, recording
17 – Kenny Werner + Big Band clasijazz, recording
18 – Kenny Werner + Big Band clasijazz, recording
19 – kenny Werner + Big Band clasijazz, Teatro Padilla, Almería
22 – Sergi Sirvent + David Mengual, sinestesia; Barcelona
23 – Sergi Sirvent, Pedro Campos, Marcel·lí; Robadors23, Barcelona
24 – Seamus Blake + Andreu Zaragoza; Sunset, Girona
25 – Seamus Blake + Andreu Zaragoza; Jazz Cava, Vic
26 – Seamus Blake + Andreu Zaragoza; cafè auditori, Sant Cugat
28 – Seamus Blake + Andreu Zaragoza; Jamboree, Barcelona
30 – Nuri Andorrà + Vasco Trilla; Robadors 23, Barcelona

febrer

02 – Tom Chant, Iván González, Àlex Reviriego; Robadors23, Barcelona
02 – Celeste Alías + Albert Bover + Deejay Foster; Robadors23, Barcelona
09 – Nuno Revelo, Don Malfon; Robadors23, Barcelona
11 – Jordi Molina; Auditori, Barcelona
14 – Memoria Uno; Barcelona
16 – Jaume Llombart, Alfred Artigas, Jordi Matas; Robadors23, Barcelona
17 – Adrià Plana, Tot és blanc; Atlàntida, Vic
18 – Esther Condal; El Centre democràtic, Caldes de Montbui
19 – Jordi Molina; Masquefa
24 – Don Malfon + Nuno Rebelo; Magia Roja, Barcelona

gener

09 – DUOT; el cafè, Girona
11 – Kamarilla (Albert Cirera); Robadors23, Barcelona
12 – Agustí Fernández Liquid Trio; Jamboree, Barcelona
18 – Agustí Fernández Liquid Trio; Café Berlín, Madrid
19 – DUOT; Juanse, Huesca
20 – Agustí Fernández Liquid Trio; Alamisa, Salamanca
26 – Bill McHenry, Pedro Campos, Jaume Llombart; Robadors23, Barcelona

2016

desembre

03 – Jordi Molina; Les Borges Blanques
04 – GJP + Adrià Puntí; Jamboree, Barcelona
08 – Impro Session; Robadors23, Barcelona
10 – Mike Fletcher i Martín Leiton; Clasijazz, Almería
11 – Martín Leiton Big Band; Clasijazz, Almería
13 – Martín Leiton Big Band; Jamboree, Barcelona

novembre

02 – Jordi Molina; Enderrock TV
04 – Journey Into Jazz (Gunther Shuller) amb Voro García Quintet + Orchestra; Festival de Jazz, Roquetas de Mar
04 – Charlie Parker With Strings amb Antonio González + Orchestra; Festival de Jazz, Roquetas de Mar
05 – Epitaph (Charles Mingus) amb Clasijazz Big Band; Festival de Jazz, Roquetas de Mar
06 – Voro García quintet; Festival de Jazz, Málaga
07 – Epitaph (Charles Mingus); Festival de Jazz, Málaga
08 – Lee Konitz; Festival de Jazz, Málaga
09 – MAP; Festival de Jazz, Sant Cugat
10 – MAP; Jamboree, Barcelona
11 – MAP; Soria
12 – MAP; Puerto Real
16 – Esther Condal; Igualada
17 – Esther Condal; la segrera, Barcelona
18 – DUOT; Burgos
19 – Jordi Molina, Matèria del temps; Manlleu
24 – Impro Session; Robadors23, Barcelona
25 – Jordi Molina, Matèria del temps; Mollerussa
26 – Carles Margarit; Festival de jazz, Barcelona

octubre

01 – Yuhan Su quintet; Birdland, Málaga
02 – Yuhan Su quintet; Ronda
04 – Yuhan Su quintet; Asejazz, Sevilla
05 – Yuhan Su quintet; Jamboree, Barcelona
06 – Yuhan Su quintet; Bilbaína, Bilbao
07 – Yuhan Su quintet; Bogui, Madrid
09 – Matèria del Temps (Jordi Molina); Manresa
13 – Impro session; Robadors23, Barcelona
14 – Ola Paulson, Johannes Nästesjö, Eat-Art, Banyoles
15 – Big Band Clasijazz; Roquetas
16 – DUOT; Begood, Barcelona
20 – Ola Paulson, Johannes Nästesjö; Periférias, Huesca
21 – Ola Paulson, Johannes Nästesjö; Robadors23, Barcelona
22 – Matèria del Temps (Jordi Molina), Torroella
27 – Dácil López; Enregistrament
28 – Dácil López, Enregistrament
29 – Dácil López, Enregistrament

setembre

01 – Free Art Ensemble; Eat-Art, Banyoles
07 – Matèria del Temps (Jordi Molina); Enregistrament directe, Torroella de Montgrí
08 – Matèria del Temps (Jordi Molina); Enregistrament directe, Torroella de Montgrí
09 – MAP; La Pedrera, Barcelona
10 – Gabriel Amargant Trio; Plaça de la catedral, Barcelona
10 – MAP; La Pedrera, Barcelona
12 – DUOT; St Petersburg (Rússia)
14 – DUOT; Moscou (Rússia)
19 – DUOT; Novosibirsk (Rússia)
20 – DUOT; Kemerovo (Rússia)
21 – DUOT; Tomsk (Rússia)
22 – Sessions at Robadors; Robadors 23, Barcelona
23 – Matèria del Temps (Jordi Molina); La mercè, Barcelona
24 – Matèria del Temps (Jordi Molina); Calella de la Costa
28 – Yuhan Su quintet; Jimmy Glass, València
29 – Yuhan Su quintet; Refugio, Alacant
30 – Yuhan Su quintet; Club de jazz de las mil pesetas, Villena

agost

04 – Esther Condal; Festival Hemnes, Salardú
24 – Mike Fletcher quartet; Festival de Jazz, Sanlúcar de Barrameda
29 – Free Art Ensemble; Eat-Art, Banyoles
30 – Free Art Ensemble; Eat-Art, Banyoles
31 – Free Art Ensemble; Cafè del Sol, Banyoles

juliol

01 – Big Band Clasijazz feat. Kenny Werner i Jerry Bergonzi; Copenhagen jazz festival
02 – Big Band Clasijazz; Copenhagen jazz festival
03 – Big Band Clasijazz; Jazz cup, Copenhagen jazz festival
03 – Big Band Clasijazz; Christiania jazz club, Copenhagen jazz festival
06 – Ola Paulson, Johannes Nästesjö, Julián Sánchez; Malmö
07 – Ola Paulson, Johannes Nästesjö, Herman Muntzing; Simrisham
11 – Jordi Molina; Recording
12 – Jordi Molina; Recording
13 – Jordi Molina; Recording
15 – Movin’ Wes feat Mayte Alguacil; Banyoles
19 – Martín Leiton Big Band; Absenta del Raval, Barcelona
21 – Martín Leiton Trio; Ocaña, Barcelona
22 – Olivier Jambois quartet; Barcelona
23 – Morgat Morgat; Set cases
27 – Arturo Serra; Festival de jazz, Cádiz
29 – Lee Konitz qtet; Jamboree, Barcelona
30 – Lee Konitz qtet; Jamboree, Barcelona

juny

06 – Qtet Robadors; Robadors23, Barcelona
09 – Impro Session; RObadors23, Barcelona
11 – Lluís Capdevila Trio; Falset
17 – Liquid Trio; Casa de Cultura, Girona
18 – Mayte Alguacil; Sevilla
19 – Duot; Colònia Jorba
20 – Dracula’s Pact; Islàndia
21 – Dracula’s Pact; Islàndia
22 – Dracula’s Pact; Islàndia
23 – Dracula’s Pact; Islàndia
24 – Dracula’s Pact; Islàndia
25 – Dracula’s Pact; Islàndia
26 – Dracula’s Pact; Islàndia
27 – Dracula’s Pact; Islàndia
28 – Clasijazz Big Band; Almería
29 – Clasijazz Big Band; Almería

maig

01 – Martín Leiton Big Band; Sala Nunart, Barcelona
04 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
05 – Jacob Wick, Joachim Badenhorst, Ramon Prats; Robadors23, Barcelona
06 – Comaneci; Robadors23, Barcelona
07 – Memoria uno; Festival jazz, Vic
11 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
12 – Impro Session; Robadors23, Barcelona
13 – Josep Tutusaus; La vicentina, Sant Vicens dels Horts
18 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
19 – Impro Session; Robadors23, Barcelona
21 – Esther Condal; Caldes de Montbui
25 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
28 – Marco Mezquida, Masa Kamaguchi TORNADO TRIO; La Garriga
30 – Martín Leiton Big Band; Robadors23, Barcelona

abril

01 – Morgat Morgat; Centre Cultural Albareda, Barcelona
06 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
07 – Cesc Miralta; Centre Cívic Can Déu, Barcelona
08 – Morgat Morgat; La Bisbal
10 – Morgat Morgat; Porqueres
13 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
14 – Impro session; Robadors23, Barcelona
16 – Morgat Morgat; Salamandra
17 – Bill McHenry; Centelles
20 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
21 – Impro session; Robadors23, Barcelona
22 – Ramon Prats Quaret; Torroella de Montgrí
24 – Morgat Morgat; Concert al Taller, Corts
25 – Martín Leiton Big Band; Robadors23, Barcelona
26 – Morgat Morgat; Calella de la costa
27 – DUOT; Sunset, Girona
29 – Comaneci; Hot Blues, Igualada

març

02 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
03 – Impro session; Robadors23, Barcelona
06 – Tornado Trio, Marco Mezquida, Masa Kamaguchi; Sant Cugat
09 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
10 – DUOT; Robadors23, Barcelona
13 – Comaneci; Banyoles
16 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
17 – Impro session; Robadors23, Barcelona
21 – Martín Leiton Big Band; Robadors23, Barcelona
22 – Ferran Fages; Sala Fènix, Barcelona
23 – Movin’ Wes; Sunset, Girona

febrer

03 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
06 – Mike Fletcher quintet; Clasijazz, Almería
07 – Arturo Serra recording, Madrid
08 – Arturo Serra recording, Madrid
09 – Mike Fletcher quintet; Asejazz, Sevilla
10 – Mike Fletcher quintet; Magic, Granada
11 – Impro session; Robadors23, Barcelona
12 – Joachim Badenhost i Nico Roig; Hot Blues, Igualada
15 – Martín Leiton Big Band; Robadors23, Barcelona
17 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
18 – Impro session; Robadors23, Barcelona
24 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
25 – Impro session; Robadors23, Barcelona
26 – Memoria Uno; Festival de jazz, Granollers
26 – Tribut David Bowie, Morgat Morgat
29 – Albert Cirera Camarilla; Robadors23, Barcelona

gener

04 – Seitons; Recording session. Girona
08 – DUOT + Johannes Nästesjö; Robadors23, Barcelona
09 – DUOT + Johannes Nästesjö; Espai Eat-Art, Banyoles
13 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
14 – Impro Session; Robadors23, Barcelona
20 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
21 – Impro Session; Robadors23, Barcelona
25 – Martín Leiton Big Band; Robadors23, Barcelona
27 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
28 – MAP; Recording session. Girona
29 – MAP; Recording session. Girona
30 – Lee Konitz Qtet; Clasijazz, Almería
31 – Clasijazz Big Band feat. Lee Konitz; Auditorio, Almería

 

2015

desembre

02 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
03 – Impro Session; Robadors23, Barcelona
04 – Karion; Robadors23, Barcelona
05 – Karion; Mandacarú, Barcelona
07 – Olivier Jambois; Robadors23, Barcelona
09 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
10 – DJ NY anys 50; Ateneu Bar, Banyoles
11 – Marcel·lí Bayer i Adriano Galante; Hot Blues, Igualada
12 – Morgat Morgat; Casal Popular, Banyoles
16 – DUOT + Andy Moor; Jamboree, Barcelona
17 – DUOT + Andy Moor; Juan Sebastian, Huesca
18 – DUOT + Andy Moor; Arrebato, Zaragoza
19 – DUOT + Andy Moor; Jazz Cava, Vic
20 – Jam; Sunset, Girona

novembre

02 – Big Band Clasijazz, EPITAPH; Almería
05 – DUOT + Carlos “Zingaro”; Damas, Lisboa
06 – DUOT; Salao Brazil, Coimbra
07 – DUOT; La Salsichería, Salamanca
08 – DUOT + Alejandro Rojas; El Establo, Sevilla
09 – DUOT; Oficinas do convento, Montemor-o-novo
10 – DUOT + Rodrigo Pinheiro; Hot Club, Lisboa
11 – Luis Vicente + Hugo Antunes + Jorrit Dijkstra; Desterro, Lisboa
12 – Luis Vicente + Hugo Antunes + Jorrit Dijkstra; Salao Brazil, Coimbra
13 – Luis Vicente + Hugo Antunes + Jorrit Dijkstra; Venha a nós a boa morte, Viseu
14 – Ernesto Aurignac Orchestra; Auditorio, Sevilla
17 – MAP; Festival de jazz de Madrid
18 – MAP; Santander
19 – MAP; Bilbaína, Bilbao
20 – Decoy, Jazz Cava, Terrassa
25 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
26 – Impro Session; Robadors23, Barcelona
29 – Karion; Soda, Barcelona
30 – Martín Leiton Big Band; Robadors23, Barcelona

octubre

01 – MAP; Teatro la Florida, Algeciras
02 – MAP; Ronda
03 – MAP; El Balneario, Málaga
04 – Albert Bover Trio; Sant Cugat
07 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
08 – Impro Sessions; Robadors23, Barcelona
09 – Ramon Prats Quartet; Ultrasons; Alcora
10 – Morgat Morgat; Agramunt
10 – Josep Tutusaus Qtet; Vilafranca del Penedès
11 – DUOT; Festival de jazz de la Costa Brava, Palafrugell
13 – Free Art Ensemble; Sevilla
14 – Free Art Ensemble; Granada
15 – Free Art Ensemble; Málaga
16 – Free Art Ensemble; Almería
17 – Free Art Ensemble; Algeciras
18 – Free Art Ensemble; Cádiz
20 – Free Art Ensemble; Jamboree, Barcelona
21 – Memoria Uno Recording
21 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
22 – Ramon Prats Quartet; Bilbaína, Bilbao
23 – Ramon Prats Quartet; Jamboree, Barcelona
24 – Ramon Prats Quartet; Recording
24 – Ramon Prats Quartet; Altafulla (pendent de confirmació)
25 – Ramon Prats Quartet; Sant Cugat
26 – Martín Leiton Big Band; Robadors23, Barcelona
28 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
30 – Marco Mezquida + Bori Alberto; Jam la Guajira, Almería

setembre

03 – Brull Session; Robadors23, Barcelona
03 – Vocal Jam; Robadors23, Barcelona
04 – GJP Puntí; Girona
05 – Movin’ Wes; Gelateria janeret, Banyoles
11 – Deejay Foster trio; Barcelona
12 – De la Rubia + Leiton + Prats; Mandacarú, Barcelona
13 – Vikimel; Castellar del Vallès
16 – Josep Tutusaus; Jamboree, Barcelona
17 – Ramon Prats Quartet; Festival de Jazz, Girona
18 – Deejay Foster trio; Barcelona
19 – Vikimel; MMVV; Vic
20 – Tomàs Fosch; L’hora del jazz, Barcelona
20 – Nuri Andorrà; Taller Milans, Barcelona
24 – Impro Session; Robadors23, Barcelona
26 – Ernesto Aurignac Orchestra; Barcelona

juliol

02 – Impro session; Robadors23, Barcelona
03 – Juan de Diego trio; Agramunt
07 – Seminari; La Línea de la Concepción
08 – Seminari; La Línea de la Concepción
09 – Seminari; La Línea de la Concepción
10 – Seminari; La Línea de la Concepción
11 – Seminari; La Línea de la Concepción
12 – Seminari; Gijón
13 – Seminari; Gijón
14 – Seminari; Gijón
15 – Seminari; Gijón
16 – Seminari; Gijón
17 – Seminari; Gijón
18 – Lluís Capdevila Trio; Falset
20 – Tallers d’Avinyó; Avinyó
21 – Tallers d’Avinyó; Avinyó
22 – Tallers d’Avinyó; Avinyó
23 – Tallers d’Avinyó; Avinyó
24 – Tallers d’Avinyó; Avinyó
25 – Elisabet Raspall + Chris Cheek + Tom Warburton + Dani Pérez; Cádiz

juny

02 – Adrià Plana grup; Jamboree, Barcelona
07 – Nadia Basurto; Recoring
08 – Nadia Basurto; Recording
09 – Toni Vaquer; Sala Fènix, Barcelona
11 – Duot; Caldes de Montbui
15 – Toni Vaquer; Tantarantana, Barcelona
17 – Juan de Diego + Gorka Benítez; Barcelona
20 – Big Band Clasijazz; Almería
22 – Walk Tall; Jamboree, Barcelona
22 – Liquid trio; Recording
25 – Juan de Diego; Foro, Barcelona
26 – Toni Vaquer; Estival, Igualada
28 – Toni Vaquer qtet; Sant Cugat
29 – GJP; Recording
30 – GJP; Recording

maig

03 – Morgat Morgat; Apolo 2, Barcelona
06 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
07 – Dácil HBH; Sant Cugat
10 – Free Art Ensemble; Festival de jazz de Vic
12 – Memória Uno; Sala Fénix, Barcelona
14 – Ramon Prats Quartet; Robadors23, Barcelona
15 – Ramon Prats Quartet; Festival de jazz de Vic
17 – Walk Tall; Vermut Auditori, Barcelona
20 – Iván González i Masa Kamaguchi; Gijón
27 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
28 – Martí Serra, Martín Leiton; Artte, Barcelona
29 – Adrià Plana grup; Granollers
30 – Juan de Diego Trakas; Terol

abril

03 – Bill McHenry, Horacio Fumero, Ramon Prats; Jambore, Barcelona
04 – Greg Ward sextet; La Ramona, Barcelona
06 – Greg Ward sextet; Robadors23, Barcelona
08 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
09 – Impro Session; Robadors23, Barcelona
12 – Almería Big Band; Almería
15 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
16 – Impro Session; Robadors23, Barcelona
18 – Morgat Morgat; Torelló
19 – Jam Session; Sunset, Girona
22 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
23 – Impro Session; Robadors23, Barcelona
24 – Dácil; Cotton Club, Barcelona
26 – Ferran Besalduch; Badalona
29 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
30 – Impro Session; Robadors23, Barcelona

març

04 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
05 – Impro session; Robadors23, Barcelona
06 – Maceo Parker + GJP; Auditori de Girona
11 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
12 – Impro session; Robadors23, Barcelona
14 – Ernesto Aurignac UNO; Festival de jazz de Terrassa
17 – DUOT; Robadors23, Barcelona
18 – DUOT; Hot Clube; Gent. Bèlgica
19 – DUOT; Le Cercle dos Voyageurs; Brussels. Bèlgica
20 – DUOT; De Ruimte; Amsterdam. Holanda
21 – DUOT; Crayzylane Studio; Brussels. Bèlgica
22 – DUOT; Antwerpen; Bèlgica
23 – DUOT; Malmö; Suècia
24 – DUOT; Fizzle; Birmingham; Anglaterra
25 – DUOT; Flim Flam; London; Anglaterra
26 – DUOT; Hot Blues; Igualada
27 – Morgat Morgat; Banyoles
28 – Free Art Ensemble; Banyoles
29 – Free Art Ensemble; Banyoles
31 – Morgat Morgat; Fnac, Barcelona

febrer

01 – Marco Mezquida trio; Sant Cugat
04 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
05 – Impro session; Robadors23, Barcelona
06 – Josep Tutusaus Qtet; Tarragona
07 – Bill McHenry Trio; Sunset, Girona
08 – Decoy Qtet; Sant Cugat
11 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
12 – Bill McHenry Trio; Griffin, Sabadell
13 – Duo amb Josep Maria Balanyà; Barcelona
18 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
19 – Impro session; Robadors23, Barcelona
20 – Juan de Diego trio; Tarragona
21 – Morgat Morgat; Estudis Ground
25 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
26 – Impro session; Robadors23, Barcelona
27 – Alba Careta Qtet; Calella
28 – Ramon Prats trio; Boca Nord, Barcelona

gener

05 – DUOT+Johannes Nästesjö; Sunset, Girona
08 – Free Art Ensemble recording
09 – Free Art Ensemble recording
10 – Free Art Ensemble recording
14 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
15 – Impro session; Robadors23, Barcelona
19 – Olivier Jambois trio; Jazzsí, Barcelona
21 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
22 – Impro session; Robadors23, Barcelona
28 – Martín Leiton trio; Robadors23, Barcelona
29 – Impro session; Robadors23, Barcelona
29 – Nadia Basurto qtet; Robadors23, Barcelona
30 – Nadia Basurto qtet; Andorra
31 – Nadia Basurto qtet; Banyoles

2014

desembre

04 – Impro session; Robadors23, Barcelona
08 – Sergi Sirvent qtet; Robadors23, Barcelona
10 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
11 – Impro session; Robadors23, Barcelona
17 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
18 – Impro session; Robadors23, Barcelona
26 – Lluís Capdevila trio; Falset
30 – Celeste Alías qtet; Bilbao

novembre

04 – Ernesto Aurignac Orchestra; Teatro Cervantes, Málaga
06 – Impro session; Robadors23, Barcelona
07 – Sergi Sirvent qtet; Sitges
11 – Morgat Morgat; Apolo, Barcelona
13 – Impro session; Robadors23, Barcelona
19 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
20 – Impro session; Robadors23, Barcelona
21 – Morgat Morgat; Auditori, Girona
27 – Impro session; Robadors23, Barcelona
29 – Filthy Habits plays Stravinsky; Festival de jazz de Barcelona

octubre

03 – Andreu Zaragoza qtet; Sant Just Desvern
08 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
09 – Ramon Prats Quartet; Málaga
10 – Ramon Prats Quartet; Estepona
11 – Ramon Prats Quartet; Fuengirola
12 – Ramon Prats Quartet; Málaga
13 – Ramon Prats Quartet; Puerto de Santa María
14 – Ramon Prats Quartet; Sevilla
15 – Ramon Prats Quartet; Granada
16 – Ramon Prats Quartet; Almería
17 – Ramon Prats Quartet; San Joan d’Alacant
19 – Ramon Prats Quartet; Cádiz
22 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
23 – Duot; Huesca
24 – Duot; Madrid
25 – Duot; Barcelona
26 – Duot; Banyoles
29 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
30 – Impro Sessions; Robadors23, Barcelona
31 – Morgat Morgat; Lliurona

setembre

05 – Ernesto Aurignac Orchestra. Estudi
06 – Ernesto Aurignac Orchestra. Estudi
07 – Dani Comas i Ramon Prats VSO Buster Keaton; Miànegues
11 – Roman Filiu qtet; Jamboree, Barcelona
13 – Morgat Morgat; Mansion Summer Fest, Banyoles
14 – GJP; Auditori de Girona
19 – Duot; Portugal
20 – Duot; Portugal
21 – Duot; Portugal
25 – Sindicato Ornette; Sant Joan d’Alacant
26 – Sindicato Ornette; Madrid
27 – Sindicato Ornette; Madrid

agost

01 – Ernesto Aurignac Quintet; Festival de jazz de Cádiz
14 – Raynald Colom Qtet Feat. Aruán Ortiz; Milano, Barcelona
16 – Alain Guiu, Guim Garcia, Tom Warburton; Palafrugell
18 – Raynald Colom, Horacio Fumero, Aruán Ortiz; Jamboree, Barcelona
23 – Morgat Morgat; Monells
27 – Sónia Sánchez + DUOT; Cardadeu
27 – Free Art Ensemble + Orquestra Simfònica; La Selva del Camp
30 – Albert Cirera Trio; Mas Sorrer, Gualta

juliol

03 – Lluís Capdevila trio; Tortosa
04 – Gorka Garay quintet; Castellbisbal
10 – Albert Vila; Jazz Cava, Terrassa
12 – Morgat Morgat; Girona
14 – Movin’ Wes; Girona
16 – Christian Kox + Santi Careta + Jaume Llombart; Robadors23, Barcelona
18 – Raül Reverter; Les Preses
19 – Adrià Bauzó + Clara Luna; L’estartit
19 – Xicu’s Band; Mas Sorrer
20 – Xicu’s Band; L’escala
21 – Avinyó; Workshop
22 – Avinyó; Workshop
23 – Avinyó; Workshop
24 – Avinyó; Workshop
25 – Avinyó; Workshop
26 – Avinyó; Workshop
27 – Walk Tall; Festival de jazz de Otranto, Itàlia
28 – Walk Tall; Lecce, Itàlia
31 – Ernesto Aurignac Quintet; Granada

juny

04 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
05 – Robadors23 impro sessions; Robadors23, Barcelona
08 – Walk Tall; Vermut Jazz
11 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
12 – Robadors23 impro sessions; Robadors23, Barcelona
13 – Cataplàusia; Igualada
14 – Josep Tutusaus Quartet; Estudi
15 – Josep Tutusaus Quartet; Estudi
18 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
20 – Públio Delgado; Jamboree
21 – Morgat Morgat; Aphònica, Banyoles
22 – Públio Delgado; TBA
26 – Sindicato Ornette; Bilbaína, Bilbao
27 – Gianni Gagliardi Qtet; Sant Cugat
28 – Alexis Cuadrado grup; Jamboree
30 – Movin’ Wes Jam Session; Sunset, Girona

maig

07 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
08 – Robadors23 impro sessions; Robadors23, Barcelona
10 – Big Band; Almería
11 – Big Band; Almería
14 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
15 – Robadors23 impro sessions; Robadors23, Barcelona
16 – Marcel·lí Bayer Qtet; Granollers
17 – Morgat Morgat; Porqueres
18 – Bartolomeo Barenghi trio; Mataró
18 – Albert Vila; Sant Cugat
21 – Movin’ Wes, Sunset, Girona
28 – Movin’ Wes, Sunset, Girona
29 – Robadors23 impro sessions; Robadors23, Barcelona
30 – Decoy; Jazz Cava de Terrassa

abril

02 – Movin’ Wes + Esther Condal; Sunset, Girona
03 – Bikimel, Matadepera
04 – Bikimel, Auditori de Barcelona
05 – Morgat Morgat; Tint XXI, Banyoles
06 – Trioism; Octopuss, L’Escala
06 – Morgat Morgat; Jazz Cava, Vic
08/14 – Morgat Morgat, Estudi
17/19 – Arturo Serra, Estudi
23 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
24 – Robadors23 impro sessions; Robadors, Barcelona
26 – Marcel·lí Bayer Qtet; Sunset, Girona
30 – Movin’ Wes + Bill McHenry; Sunset, Girona

març

05 – Movin’ Wes + Tati Cervià; Sunset, Girona
06 – Robadors23 impro sessions; Robadors, Barcelona
07 – Marcel·lí Bayer Qtet; Barcelona
08 – Morgat Morgat; Tarragona
12 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
13 – Robadors23 impro sessions; Robadors, Barcelona
13 – Esther Condal; Hot Blues, Igualada
16 – Joan Motera trio; Caldes de Montbui
19 – Walk Tall; Barcelona
20 – Robadors23 impro sessions; Robadors, Barcelona
21 – Duot; Palau de la Música
22 – Duot; Roma
26 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
27 – Robadors23 impro sessions; Robadors, Barcelona
28 – Marcel·lí Bayer Qtet; Granollers
30 – Workshop; Girona

febrer

04 – Lluís González trio; Sunset, Girona
05 – Movin’ Wes + Santi de la Rubia; Sunset, Girona
06 – Robadors23 impro sessions; Robadors, Barcelona
12 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
13 – Robadors23 impro sessions; Robadors, Barcelona
14 – Sheila Cooper; Casino club del ritme, Granollers
16 – Rosa Pou; Born, Barcelona
17 – Walk Tall; Jamboree, Barcelona
19 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
20 – Robadors23 impro sessions; Robadors, Barcelona
21 – Eva Cortés; Jamboree, Barcelona
23 – Eva Cortés; Jazz Cava, Terrassa
26 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
27 – Robadors23 impro sessions; Robadors, Barcelona

gener

05 – Kunveno amb Clara Luna i Javier Moreno; Jamboree, Barcelona
09 – Robadors23 impro sessions; Robadors, Barcelona
11 – Marcel·lí Bayer Quartet; La Garriga
12 – Movin’ Wes; Caldes de Montbui
15 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
16 – Robadors23 impro sessions; Robadors, Barcelona
17 – Esther Condal; El Born, Barcelona
18 – Ramon Prats Quartet; Auditori, Banyoles
19 – Ramon Prats Quartet; Medusa, L’escala
19 – Ramon Prats Quartet; Encarnació2, Barcelona
22 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
23 – Walk Tall; Jamboree, Barcelona
29 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
30 – Robadors23 impro sessions; Robadors, Barcelona

2013
desembre

04 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
05 – Robadors23 impro sessions; Robadors, Barcelona
05 – Walk Tall; Palau Dalmasses, Barcelona
06 – Johannes Nästesjö i Filiatre Frédéric trio; Taronger, Vilafranca
08 – Brownyn Evans; Milano, Barcelona
09 – Fran Suárez; Milano, Barcelona
10 – Nadia Basurto qtet; Andalusia
11 – Nadia Basurto qtet; Andalusia
12 – Nadia Basurto qtet; Andalusia
14 – Nadia Basurto qtet; Andalusia
18 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
19 – Robadors impro sessions; Robadors, Barcelona
20 – Ramon Prats Qtet; Casino, Granollers
21 – Ramon Prats Qtet; Sunset, Girona
22 – Ramon Prats Qtet; Jazz Cava, Vic

novembre

01 – Bill McHenry + Rene Hart; Villena
02 – Bill McHenry + Rene Hart; Almería
03 – Bill McHenry + Rene Hart; Jaén
05 – Bill McHenry + Rene Hart; València
06 – Bill McHenry + Rene Hart; Sant Joan d’Alacant
07 – Bill McHenry + Rene Hart; Monzón
08 – Bill McHenry + Rene Hart; Lleida
09 – Bill McHenry + Rene Hart + Anat Fort; Arnedo
12 – Solot; Soul kitchen, Barcelona
13 – José Carra Trio; Magic, Granda
14 – José Carra Trio; Escenario, Estepona
15 – José Carra Trio; La Moraga, Málaga
16 – José Carra Trio; Clasijazz, Almería
18 – Morgat Morgat; Apolo, Barcelona
19 – Sindicato Ornette; Onda Pasadena, Málaga
20 – Sindicato Ornette; Magic, Granada
21 – Sindicato Ornette; Cambalache, Cádiz
22 – Sindicato Ornette; Sevilla
23 – Sindicato Ornette; Clasijazz, Almería
24 – Clasijazz Big Band; Auditorio, Almería
27 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
28 – Robadors23 impro sessions; Robadors 23, Barcelona
30 – Bill Mchenry; Sunset, Girona

octubre

03 – Robadors23 impro sessions; Robadors 23, Barcelona
06 – Walk Tall; Silk, Barcelona
09 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
10 – Robadors23 impro sessions; Robadors23, Barcelona
11 – Marcel·lí Bayer Qtet; Jamboree, Barcelona
14 – Morgat Morgat; Icatfm, Barcelona
16 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
17 – Robadors23 impro sessions; Robadors 23, Barcelona
19 – Morgat Morgat; Barraques, Banyoles
23 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
24 – Robadors23 impro sessions; Robadors 23, Barcelona
30 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
31 – Bill McHenry + Rene Hart; Bilbaína, Bilbao

setembre

04 – Duot; Jamboree, Barcelona
07 – Deborah Carter qtet; Barquisimeto, Veneçuela
07 – José Carra trio; Barquisimeto, Veneçuela
10 – Duot + convidats; Robadors, Barcelona
11 – Rosa Pou; L’Estartit
12 – José Carra trio; Albacete
13 – José Carra trio; Alacant
17 – Tom Chant+Pope; Gràcia, Barcelona
21 – Morgat Morgat; BAM, Barcelona
21 – Morgat Morgat; Sant Julià de Ramis
22 – Marcel•lí Bayer Qtet; Rius i taulet, Barceona
22 – Walk Tall; Festival de jazz de girona
25 – Arturo Serra qtet; Catarroja
26 – Arturo Serra qtet; Sedaví
27 – Arturo Serra qtet; Alacant
28 – Arturo Serra qtet; Almería

agost

01 – Marcel•lí Bayer Qtet; La pedrera, Barcelona
02 – Marcel•lí Bayer Qtet; La pedrera, Barcelona
03 – Marcel•lí Bayer Qtet; La pedrera, Barcelona
07 – Marcel•lí Bayer Qtet; parc Joan Miró, Barcelona
08 – Rosa Pou; Sant Pere del Bosc
08 – Xavi Lloses trio; Sant Pere del Bosc
09 – Morgat Morgat; Sant Esteve de Guialbes
15 – Marcel•lí Bayer Qtet; Ciutadella, Barcelona
16 – Martí Serra trio; Calella de la costa
17 – Movin’ Wes; Interludi, Calonge
21 – Andreu Zaragoza; festes de Gràcia, Barcelona
30 – Duot + Johannes Nästesjö + Martin Küchen; Copenhaguen
31 – Duot + Johannes Nästesjö; Malmö, Sueden

juliol

01 – Seminari de jazz de Tenerife
02 – Seminari de jazz de Tenerife
03 – Seminari de jazz de Tenerife
04 – Seminari de jazz de Tenerife
05 – Miguel Fernández Quartet; Pallejazz, Pallejà
08 – Estudi Liquid Quintet
12 – Gianni Gagliardi trio; Josephine, Barcelona
14 – Joe Morris i Agustí Fernández; Festival Grec, Barcelona.
19 – Marcel·lí Bayer Quartet; Flix
20 – Joe Morris i Agustí Fernández; Flix
22 – Seminari d’Avinyó
23 – Seminari d’Avinyó
24 – Seminari d’Avinyó
25 – Seminari d’Avinyó
26 – Seminari d’Avinyó
27 – Esther Condal; Festival Interludi

juny

02 – Rosa Pou; Móra d’Ebre
04 – Giampaolo Laurentaci sextet; Auditori, Barcelona
04 – Morgat Morgat; Antiga fàbrica Damm, Barcelona
05 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
06 – Duot; Robadors23, Barcelona
06 – Comaneci; Hot Blues, Igualada
07 – Andreu Zaragoza Quartet; Bilbao
08 – Andreu Zaragoza Quartet; Bilbao
12 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
13 – Duot; Robadors23, Barcelona
14 – Nadia Basurto; La vicentina, Sant Vicens dels Horts.
15 – Rosa Pou, Púbol
19 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
20 – Comaneci; Heliogábal, Barcelona
22 – Rosa Pou; Tradicionàrius, Barcelona
23 – Morgat Morgat; Burning Mam, Banyoles
24 – Esther Condal; (a)phònica, Banyoles
25 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
26 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
27 – Nadia Basurto; La Pedrera, Barcelona
28 – Nadia Basurto; La Pedrera, Barcelona
29 – Ramon Prats Quartet; Estival de jazz, Igualada
30 – Nadia Basurto; Begues

maig

01 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
02 – Duot; Robadors23, Barcelona
04 – Duot; Studio Grez, Brusel·les
05 – Duot, Audio Plant, Antwerpen
08 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
09 – Duot; Robadors23, Barcelona
10 – Cesc Miralta quartet; Jamboree, Barcelona
12 – Duot; Parazzar, Brugge
13 – Rosa Pou; Barcelona.
14 – Walk Tall; Palau Dalmasses, Barcelona
15 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
16 – Quaret Banyolins; Ateneu Bar, Banyoles
22 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
23 – Duot; Robadors23, Barcelona
30 – Eric Alexander quartet; Clasijazz, Almería
31 – Big Band Clasijazz; Clasijazz, Almería

abril

02 – Agustí Fernández Liquid Quintet; Jamboree, Barcelona
03 – Marcel·lí Bayer Quaretet; Palau Dalmasses, Barcelona
04 – Duot + David Soler; Robadors23, Barcelona
05 – Morgat Morgat; Osor
07 – Duot; Centelles
10 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
11 – Arturo Serra Quintet; Teatro Echegaray, Málaga
12 – Arturo Serra Quintet; Granada
13 – Celeste Alías Quartet; Sunset, Girona
17 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
18 – Xavier Casellas Quintet; Jamboree, Barcelona
19 – Dácil 4 Women; Barcelona
22 – Walk Tall; Lausanne, Suïssa
23 – Mats Gustafson + Agustí Fernández; Jamboree, Barcelona
24 – José Carra Trio; Córdoba
25 – José Carra Trio; Sevilla
26 – José Carra Trio; Almería
27 – José Carra Trio; Málaga
30 – Duot; Primvera Sound Club, Barcelona

març

01 – Deborah Carter qtet; Nerja
02 – Deborah Carter qtet; Mijas
06 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
07 – Duot + Mark Aanderud; Robadors23, Barcelona
08 – Esther Condal; Artèria Paral·lel, Barcelona
13 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
14 – Duot; Robadors23, Barcelona
15 – Esther Condal; Cardedeu
16 – Morgat Morgat; Sant Feliu de Guíxols
20 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
21 – Duot; Robadors 23, Barcelona
22 – Rosa Pou; Fnac, Barcelona
22 – Morgat Morgat; La Bisbal
23 – Andreu Zaragoza trio; Jam al Salambó, Barcelona
27 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
28 – Duot; Robadors23, Barcelona
30 – Big Band Clasijazz; Almería
31 – Big Band Clasijazz; Almería

febrer

01 – Esther Condal; Luz de Gas, Barcelona
02 – Duot + Johannes Nästesjö; Tint, Banyoles
02 – Andreu Zaragoza Qtet; Heliogábal, Barcelona
06 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
07 – José Carra trio; Bilbaína, Bilbao
08 – Morgat Morgat; Tortellà
09 – José Carra trio; Sunset, Girona
13 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
14 – Duot; Robadors23, Barcelona
17 – Jam; Sunset, Girona
20 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
21 – Moisés Sánchez Trio; Melilla
22 – Celeste Alías Qtet; Casa Elizalde, Barcelona
23 – Andreu Zaragoza Trio; Salambó, Barcelona
27 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
28 – Seminari de jazz Alhaurín de la Torre; Auditori de Málaga

gener

02 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
03 – Duot; Robadors, Barcelona
07 – Marcel·lí Bayer Qtet; Jazzsi, Barcelona
09 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
10 – Enrique Oliver Quintet; Bilbaína, Barcelona
14 – Sindicato Ornette; Alhaurín de la Torre
15 – Sindicato Ornette; Alhaurín de la Torre
16 – Movin’ Wes, Sunset; Girona
17 – Duot; Robadors, Barcelona
23 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
24 – Duot + Johannes Nästesjö; Robadors, Barcelona
25 – Big Band Clasijazz; La Guajira, Almeríá
26 – Big Band Clasijazz; Clasijazz, Almería
27 – Big Band Clasijazz; Auditorio Maestro Carranza, Almería
30 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
31 – Líquid Qtet; Robadors, Barcelona

2012

desembre

01 – Albert Vila Qtet; El siglo, Sant Cugat
05 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
08 – Gilles Estoppey Qtet; Lutry, Suïssa
10 – Marco Mezquida Trio; Robadors, Barcelona
11 – Morgat Morgat; Ateneu Bar, Banyoles
12 – Esther Condal; Becool, Barcelona
13 – Duot; Robadors, Barcelona
19 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
20 – Duot; Robadors, Barcelona
21 – Morgat MOrgat; La Mansion, Banyoles
26 – Lluís González + Joan Motera; Sunset, Girona
27 – Duot + Carola Ortiz; Robadors, Barcelona
29 – Andreu Zaragoza Trio; Salambó, Barcelona

novembre

01 – Duot+Ferran Fages; Robadors23, Barcelona
03 – Celeste Alías trio; Rubí
07 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
08 – Duot+Dani Comas i Pablo Rega; Robadors23, Barcelona
10 – Dácil 4 Women; Amposta
13 – Enrique Oliver Quintet; Málaga
14 – Enrique Oliver Quintet; Almeríá
15 – Enrique Oliver Quintet; ?
16 – Arturo Serra Quintet; ?
17 – Arturo Serra Quintet; ?
21 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
22 – Duot; Robadors23, Barcelona
23 – Peinado-Stoppey Quartet; La Cellera de Ter
24 – Andreu Zaragoza Quartet; Barcelona
25 – Andreu Zaragoza Quartet; Sant Cugat
27 – Full House; Ateneu Bar, Banyoles
28 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
29 – Duot; Robadors23, Barcelona

octubre

03 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
04 – Duot; Robadors23, Barcelona
06 – Morgat Morgat; Banyoles
07 – Rosa Pou; Sant Feliu de Guíxols
10 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
11 – Duot; Robadors23, Barcelona
13 – Rosa Pou; Caldes de Montbui
14 – Celeste Alías; Calders
16 – Esther Condal; De Prop, TV3
17 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
18 – José Carra trio; Teatro Echegaray, Málaga
19 – José Carra trio; La casa con libros, Granada
20 – José Carra trio; Clasijazz, Almeríá
21 – Clara Luna + Javier Moreno; Vilassar de Mar
24 – Rosa Pou; Horiginal, Barcelona
25 – Solot; Robadors23, Barcelona
27 – Sindicato Ornette; Madrid
31 – Movin’ Wes; Sunset, Girona

setembre

03 – Seitons + Pasto; Robadors23, Bcn
08 – Esther Condal; Altaveu Frontera, Sant Boi de LLobregat
10 – Dácil López; TV3
11 – Rosa Pou, ?
13 – Dácil López; Jamboree
14 – Esther Condal; MMVV, Vic
17 – Sindicato Ornette; Málaga
18 – Sindicato Ornette; Málaga
19 – Sindicato Ornette; Málaga
20 – Celeste Alías quartet; Cádiz
29 – Movin’ Wes; Maià de Moncal
30 – Duot; Festival de Jazz, Girona

agost

01 – Clara Luna + Javier Moreno; Jamboree
02 – Clara Luna + Javier Moreno; Jimmy Glass
04 – Movin’ Wes featuring Nadia Basurto; Vilajuiga
15 – Duot; Parcs i Jardins de Barcelona
16 – Duot; Parcs i Jardins de Barcelona
17 – Morgat Morgat; Festes de Banyoles
18 – Celeste Alías Grup; Josa de Cadí
19 – Celeste Alías Grup; Festes de Gràcia
23 – Rosa Pou; Mas Sorrer
29 – Arturo Serra quintet; San Lucar de Barrameda, Cádiz

juliol

05 – Nonitz Marcel·lí Bayer; Centre Cívic de can Déu, Barcelona
06 – Xavi Lloses trio; Font Picant, Sant Feliu de Guíxols
08 – Rosa Pou; Ca la Flora, Banyoles
10 – Arturo Serra quartet; Jimmy Glass, València
13 – Esther Condal; Caldes de Montbui
16 – Celeste Alías + Enrique Oliver quintet; Málaga
17 – Celeste Alías + Enrique Oliver quintet; Málaga
18 – Celeste Alías + Enrique Oliver quintet; Málaga
19 – Andreu Zaragoza feat. Seamus Blake; Centre Cívic de can Déu, Bcn
20 – Xavi Lloses trio; Sant Feliu de Guíxols
21 – Andreu Zaragoza feat. Seamus Blake; Festival de jazz de Flix
22 – Andreu Zaragoza feat. Seamus Blake; Olot
23 – Tallers d’Avinyó
24 – Tallers d’Avinyó
25 – Tallers d’Avinyó
25 – Celeste Alías Quartet; Prades
26 – Andreu Zaragoza feat. Seamus Blake; la Pedrera, Barcelona
27 – Andreu Zaragoza feat. Seamus Blake; la Pedrera, Barcelona
28 – Andreu Zaragoza feat. Seamus Blake; la Pedrera, Barcelona
29 – Luna Cohen; Begur
30 – Luna Cohen; Aiguablava

juny

01 – Agustí Fernández, Liquid Trio; Festival de jazz de Granollers
02 – Duot; La Faena, Madrid
03 – Rosa Pou; Cassà de la Selva
04 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
07 – Duot; Robadors23, Barcelona
08 – Duot + M. Kamaguchi; Festival de jazz de Sant Pol de Mar
11 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
12 – Esther Condal; Heliogàbal, Barcelona
14 – Duot; Robadors23, Barcelona
15 – Rosa Pou; FNAC, Barcelona
16 – Morgat Morgat; La Pata, Banyoles
19 – Cesc Miralta quartet; La Pedrera, Barcelona
21 – Andreu Zaragoza quartet; Bilbaína, Bilbao
22 – Rosa Pou; Les Mines d’Osor
24 – Rosa Pou; Sant Feliu de Guíxols
25 – WTF amb Llibert Fortuny; Jamboree, Barcelona
28 – Jazz a l’Estudi amb Andreu Zaragoza Quartet
30 – Juan Galiardo; Festival de jazz de Gibraltar

maig

03 – Duot; Robadors23, Barcelona
05 – Gianni Gagliardi Quartet; Cafè Mercedes, València
06 – Gianni Gagliardi Quartet; Cafè Mercedes, València
07 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
10 – Duot; Robadors23, Barcelona
11 – Rosa Pou; Torroella de Montgrí
12 – Luna Cohen; Palafrugell
13 – Rosa Pou; Els jardins de la Mercè, Girona
14 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
17 – Duot; Robadors23, Barcelona
19 – Duot; Fnac, Barcelona
21 – WTF; Jamboree, Barcelona
24 – Dácil López; TV2
24 – Duot; Robadors23, Barcelona
25 – Seitons’ Tuff; Festival de jazz, Banyoles
26 – Duot; Gargall Festival, Berga
28 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
29 – Col·lectiu 23; Robadors23, Barcelona
31 – Duot; Osca

abril

01 – Morgat Morgat; Teatre Municipal, Banyoles
02 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
09 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
11 – Sindicato Ornette; Castelló d’Empúries
11 – Sindicato Ornette; Ateneu Bar, Banyoles
12 – Sindicato Ornette; Jamboree, Barcelona
13 – Sindicato Ornette; Berga
14 – Sindicato Ornette; Osor
15 – Sindicato Ornette; Tres Gardenias, Barcelona
16 – Sindicato Ornette; Robadors23, Barcelona
19 – Emilio Solla quintet; València
21 – Duot; Discos Juandó, Barcelona
23 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
26 – Duot; Robadors23, Barcelona
30 – Movin’ Wes; Sunset, Girona

març

01 – Duot; Robadors23, Barcelona
05 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
08 – Duot; Robadors23, Barcelona
10 – Dácil López, Four Women; Auditori Banyoles
12 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
15 – Duot; Robadors23, Barcelona
17 – Andreu Zaragoza, Quatriometry; Sunset, Girona
18 – Jam for Ale; Sunset, Girona
19 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
22 – Duot + Paul Stouthamer; Robadors23, Barcelona
23 – Andreu Zaragoza + Abel Boquera; Festival de jazz de Terrassa
24 – Dácil López, Criatures; Boca Nord, Barcelona
26 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
27 – Arturo Serra quartet; Vitoria

febrer

02 – Duot; Robadors23, Barcelona
04 – Audun Wuage qtet; Port Vell, Barcelona
06 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
07 – Tribut a Charlie Parker; Robadors23, Barcelona
09 – Duot; Robadors23, Barcelona
13 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
16 – Duot+Tom Chant; Robadors23, Barcelona
17 – Dácil Sextet; Casa Elizalde, Barcelona
20 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
23 – HBH; Robadors23, Barcelona
25 – HBH; Boca Nord, Barcelona
27 – Kike Perdomo Quartet; Jamboree, Barcelona

gener

02 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
05 – Duot; Robadors23, Barcelona
12 – Duot; Robadors23, Barcelona
16 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
17 – Tribut a Lee Morgan; Robadors23, Barcelona
19 – HBH duo; Robadors23, Barcelona
19 – Jam Liceu; Barcelona
21 – Sergi Sirvent trio; Sunset, Girona
23 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
26 – HBH; Robadors23, Barcelona
28 – Ramon Prats trio (DeeJay Foster i Santi de la Rubia), Banyoles
30 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
31 – Dácil López Qtet; Sarrià, Barcelona

2011

desembre

01 – Jam del Liceu; Barcelona
01 – Duot; Robadors23, Barcelona
05 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
08 – Pablo Selnik Qtet; Jamboree, Barcelona
12 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
13 – Tribut a Paul Motian; Robadors23, Barcelona
15 – Duot; Robador23, Barcelona
17 – Pablo Selnik Qtet; Auditori, Banyoles
19 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
22 – Duot; Robadors23, Barcelona
23 – Dácil López; Bocanord, Barcelona
26 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
27 – Albert Sanz quintet; Jimmy Glass, València
29 – Duot; Robadors23, Barcelona

novembre

01 – Jam Heliogábal; Barcelona
03 – Duot; Robadors23, Barcelona
06 – Friends for Ale; Encarnació2, Barcelona
07 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
09 – Sindicato Ornette; Festival de jazz de Sevilla
10 – Duot; Robadors23, Barcelona
14 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
17 – Duot; Robadors23, Barcelona
17 – Jam del Liceu; Barcelona
18 – Pablo Selnik Qtet; Jazz Cava, Terrassa
20 – Jam del Sunset; Girona
21 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
23 – Cesc Miralta Qtet; Festival de jaz de Barcelona
24 – Duot; Robadors23, Barcelona
25 – Pablo Selnik Qtet; Casino de Granollers
28 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
29 – Tribut a Gerry Mulligan; Robadors23, Barcelona

octubre

02 – Pablo Selnik Qtet; Jazz Cava, Vic
03 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
06 – Duot; Robadors23, Barcelona
07 – Pablo Selnik Qtet; Reus
10 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
13 – Duot; Robadors23, Barcelona
14 – Dácil López “Four Women”; Barcelona
17 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
19 – Duot; Festival LEM, Barcelona
20 – Duot; Robadors23, Barcelona
24 – Movin’ Wes; Sunset, Girona
27 – Duot; Robadors, Barcelona
28 – Perico Sambeat, Albert Sanz, Javier Colina; Viladecans
29 – Pablo Selnik Qtet; Lleida
31 – Movin’ Wes; Sunset, Girona

setembre

11 – Dácil López, Dani Comas; Festival Nexus, Tortosa
18 – Cesc Miralta qtet; L’hora del jazz, Bcn
24 – Dácil López “Four Women”; Abrera
25 – GJP amb Zé Eduardo; Auditori de Girona
26 – Enrique Oliver Qtet; Torremolinos
27 – Enrique Oliver Qtet; Málaga
28 – Enrique Oliver Qtet; Halaurín de la Torre
29 – Enrique Oliver Qtet; Antequera
30 – Enrique Oliver Qtet; Halaurín de la Torre

agost

04 – Karion; Schlot, Berlin
05 – Karion; Schlot, Berlin
06 – Karion; Schlot, Berlin
17 – Andreu Zaragoza, Abel Boquera, Vicent Macian; Ciutadella, Bcn
24 – Seminari Monforte de Lemos (Galícia)
25 – Seminari Monforte de Lemos (Galícia)
26 – Seminari Monforte de Lemos (Galícia)
27 – Seminari Monforte de Lemos (Galícia)
28 – Seminari Monforte de Lemos (Galícia)

juliol

01 – Nadia Basurto, Roger Mas, Bori Albero; Holanda
11 – Voro García, Vicent Macian, DeeJay Foster; València
12 – Voro García, Vicent Macian, DeeJay Foster; València
13 – Voro García, Vicent Macian, DeeJay Foster; València
14 – Fèlix Rossy, Jaume Llombart, Dimitri Skidanov; Palmós
15 – Andreu Zaragoza, Abel Boquera, Vicent Macian; Montjuïc, Barcelona
17 – Celeste Alías, David Mengual, Roger Mas, Santi Careta; Josa del Cadí
21 – Seminari Almería (del 21 al 24)
22 – Sindicato Ornette; Classijazz, Almería
23 – Big Band Classijazz; Classijazz, Almería
23 – Eric Alexander Qtet, Almería
24 – Big Band Classijazz; Classijazz, Almería
25 – Seminari Avinyó
26 – Seminari Avinyó
27 – Seminari Avinyó
28 – Seminari Avinyó
29 – Seminari Avinyó
30 – Seminari Avinyó
31 – Seminari Avinyó

juny

02 – Duot; Festival de jazz de Granollers
05 – GJP + Guillermo Klein; Auditori de Girona
09 – Duot; Robadors23
10 – Jazz’ up; Nit de Bosc, Banyoles
11 – DJ Foster trio, jam; Jazzsi
16 – Duot; Robadors23
18 – DJ Foster trio, jam; Jazzsi
27 – Nadia Basurto, Roger Mas, Bori Albero; Holanda
28 – Nadia Basurto, Roger Mas, Bori Albero; Holanda
29 – Nadia Basurto, Roger Mas, Bori Albero; Holanda
30 – Nadia Basurto, Roger Mas, Bori Albero; Holanda

maig

02 – Emilio Solla trio; Jamboree
05 – Duot + A. Patruco; Robadors23
07 – DJ Foster trio, jam; Jazzsi
09 – Movin’ Wes; Sunset
10 – José Carra trio; El corte inglés, Málaga
10 – José Carra trio; zzpub, Málaga
11 – José Carra trio; Pasadena, Málaga
13 – José Carra trio; Fuengirola
14 – José Carra trio; Clasijazz, Almería
16 – Movin’ Wes; Sunset
18 – Sindicato Ornette; Dos gardenias, Barcelona
19 – Duot; Robadors23
19 – Sindicato Ornette; Griffin, Sabadell
20 – Sindicato Ornette; Pla dels Encants, Calella
21 – Sindicato Ornette; La Patagònia, Banyoles
21 – Sindicato Ornette; Ca l’Amadeu, La Cellera de Ter
23 – Movin’ Wes; Susnet
24 – Tribut a Monk; Robadors23
26 – Duot; Robadors23
26 – Movin’ Wes; Hot Blues, Igualada
27 – TMB grup; Festival de jazz de Banyoles
30 – Movin’ Wes; Sunset
31 – Tribut a MOnk; Robadors23

abril

04 – Movin’ Wes; Sunset
07 – Duot; Robadors
07 – Seitons’ tuff; La Magrana (Banyoles)
09 – Gianni Galiardi qtet; Crivillén (Teruel)
10 – Marc Miralta Vibes qtet; Traska Truska (Molins de Rei)
11 – Movin’ Wes; Sunset
14 – Duot; Robadors
14 – Seitons’ tuff; Hot Blues (Igualada)
16 – Nuno Campos trio; Vilanova
18 – Triometry (Andreu Zaragoza trio); Jamboree
25 – Movin’ Wes; Sunset
28 – Duot; Robadors
30 – Jazz up; Sitges

març

03 – Peter Bernstein, Enrique Oliver, DeeJay Foster; Málaga
03 – Enrique Oliver trio; Alhaurín de la Torre
04 – Enrique Oliver trio; Alhaurín de la Torre
06 – Enrique Oliver trio; Alhaurín de la Torre
07 – Movin’ Wes; Sunset
10 – Duot; Robadors
10 – Miguel Fdez Vallejo, Jaume Llombart i Masa Kamaguchi; Conservatori del Liceu
14 – Movin’ Wes; Sunset
17 – Duot; Robadors
18 – Celeste Alías Qtet; Callús
19 – Dácil Qtet; Montgat
20 – Duot; Heliogábal
21 – Movin’ Wes; Sunset
24 – Duot; Robadors
26 – Duot; Mollet del Vallès
28 – Movin’ Wes; Sunset
29 – Triometry + Seamus Blake; Heliogábal
31 – Duot; Robadors

febrer

03 – Duot; Robadors
07 – Movin’ Wes; Sunset
08 – Minus bass…; Robadors
10 – Duot, Robadors
10 – Jazzup; Ca l’òs (Girona)
12 – Jazzup; Patagònia (Banyoles)
14 – Movin’ Wes; Sunset
15 – Andreu Zaragoza, Triometry; Heliogàbal
17 – Duot; Robadors
17 – Duot; Ges (Igualada)
21 – Movin’ Wes; Sunset
22 – Duot, L’Hospitalet
24 – Roberta Gambarini; Nerja
26 – Roberta Gambarini; Alhaurín de la Torre
27 – Roberta Gambarini; Madrid
28 – Movin’ Wes; Sunset

gener

03 – Re-medios (seitons + VHS); Robadors
13 – Duot; Robadors
20 – Duot; Robadors
21 – Vistel Brothers; Jazz Cava de Terrassa
22 – Vistel Brothers; Sant Cugat
26 – Xicu’s Trio; Jardins de la Mercè, Girona
27 – Duot; Robadors
28 – L’Atzur (Celeste Alías qtet); València
29 – L’Atzur (Celeste Alías qtet); València
30 – L’Atzur (Celeste Alías qtet); València

2010

desembre

02 – Duot; Robadors23
02 – Ramon Prats qtet (Jaume Llombart, Enrique Oliver, Marko Lohikari); Robadors23
09 – Duot; Robadors23
09 – Andreu Zaragoza qtet – Liceu
13 – Solot; Robadors23
14 – Homenatge a Coltrane; Robadors23
16 – Duot; Robadors23
16 – Cesc Miralta qtet; Jamboree
17 – Javier Moreno trio; Albacete
18 – Javier Moreno trio; Madrid
27 – Karion meets Duot; Robadors23
30 – Duot; Robadors23

novembre

02 – Homenatge a Billie Holliday; Robadors23
06 – Cesc Miralta qtet; Jazz Cava de Vic
10 – Seamus Blake, Dave Kikoski, Lage Lund, Matt Clohesy – Málaga
11 – Seamus Blake, Dave Kikoski, Lage Lund, Matt Clohesy – Ronda
12 – Seamus Blake, Dave Kikoski, Lage Lund, Matt Clohesy – Málaga
18 – Duot; Robadors23
23 – Homenatge a Billie Holliday; Robadors23
24 – Solot; Ateneu de Banyoles
25 – Duot; Robadors23
26 – Cesc Miralta qtet; Granollers
27 – Cesc Miralta qtet; Olot
30 – Andreu Zaragoza qtet; Heliogàbal (Bcn)

octubre

01 – Cesc Miralta qtet; Sant Feliu de Llobregat
05 – Homenatge a Lee Konitz; Robadors23
08 – Nuno Campos trio; Festival de jazz de la Costa Brava (Palafrugell)
13 – Sindicato Ornette; ZZPub Málaga
14 – Sindicato Ornette; Cádiz
15 – Sindicato Ornette; Antequera
23 – Cesc Miralta qtet; Jazz Cava de Terrassa
29 – Pablo Selnik qtet; Badalona

setembre

14 – Triometry; Heliogábal
19 – Karion; Festival de jazz de Girona
22 – Nadia Basurto qtet; Jamboree
23 – Pablo Selnik qtet; Jamboree

agost

16 – Ernesto Aurignac; Grabació quintet saxos
17 – Ernesto Aurignac; Grabació quintet saxos
18 – Ernesto Aurignac; Grabació quintet saxos
23 – Seminari Monforte de Lemos (Galícia)
24 – Seminari Monforte de Lemos (Galícia)
25 – Seminari Monforte de Lemos (Galícia)
26 – Seminari Monforte de Lemos (Galícia)
27 – Seminari Monforte de Lemos (Galícia)
28 – Seminari Monforte de Lemos (Galícia)

juliol

02 – Carme Canela Quartet; Alcalá de Henares
06 – l’Atzur, Celeste Alías Quartet; Continental
09 – Solot, estrena mundial; Can Pastanaga, Caldes de Montbui
10 – JMCarles, Roman Filiú, David González i Javier Vercher; Salamanca
13 – Javier Moreno Trio; Madrid
14 – Javier Moreno Trio; Madrid
15 – Javier Moreno Trio; Palencia
16 – Javier Moreno Trio; Ezcaray
19 – Sindicato Orentte; Málaga
20 – Sindicato Orentte; Málaga
21 – Sindicato Orentte; Málaga
22 – Sindicato Orentte; Málaga
24 – Sindicato Orentte; Almería
27 – Seminari Avinyó
28 – Seminari Avinyó
29 – Seminari Avinyó
30 – Seminari Avinyó
31 – Seitons; Santa Coloma de Farners

juny

03 – Triot; Robadors
05 – Seitons; Festival de Jazz de Banyoles
05 – Xicu’s; Festival de Jazz de Banyoles
08 – Robadors plays Duke; Robadors
10 – Santi Careta Trio; Conservatori del Liceu
20 – Txema Riera Trio; Palau Solità
22 – Franco Picchino; Convent de Sant Agustí
25 – Andreu Zaragoza, Vicente Macian i Abel Boquera; Sant Cugat
26 – Seitons; Festival de jazz de Ciutat Vella
28 – Triot; Continental
29 – Triot; Jamboree
30 – Triot; París

maig

02 – Karion; Sant Cugat
04 – Andreu Zaragoza i Abel Boquera; Heliogábal, Barcelona
07 – Karion; Jamboree, Barcelona
09 – GJP + Bob Mintzer; Auditori de Girona
12 – Triot; Sabadell
15 – Triot; Barcelona
18 – Mingus amb H. Astudillo, C. Alías, M. Mezquida i J. Mestres; Robadors, Barcelona
20 – L’Atzur; Bel luna, Barcelona
21 – Aníbal Martinez trio; Sant Cugat
30 – Andreu Zaragoza i Abel Boquera; Auditori de Barcelona

abril

30 – Karion; Jazz cava, Terrassa
18 – Duot; Downtown Music Gallery, New York

gener

28 – l’Atzur (Celeste Alías qtet) Robadors, Barcelona
27 – Sabina Witt + Juan Pablo Balcázar qtet; Auditori Caja Madrid, Barcelona
21 – Juan Pablo Balcázar quintet; Robadors, Barcelona
19 – Sabina Witt + Juan Pablo Balcázar qtet; Robadors
18 – Duot + Joe Smith + Bruce Arkin; Robadors, Barcelona
13 – Alfred Artigas + Marc Cuevas, Sabadell
10 – l’Atzur (Celeste Aías qtet) Vermell, Manresa
07 – Jam Claqué. Txema Riera, Joan Motera
04 – Sindicato Ornette; Robadors, Barcelona
03 – Sindicato Ornette; Continental, Barcelona
02 – Sindicato Ornette; Sunset, Girona
01 – Sindicato Ornette; Jamboree, Barcelona

2009

desembre

22 – Jam Heliogàbal, Barcelona
20 – l’Atzur (Celeste Alías qtet); Sant Joan de Vilatorrada
19 – Ylema; jazz cava, Vic
18 – Ylema; cafè del teatre, Lleida
13 – Ylema; Reus
12 – Andreas Dreier qtet; jazz cava, Vic
11 – Andreas Dreier qtet; els genis, Badalona
10 – Andreas Dreier qtet; Robadors, Barcelona
09 – Andreas Dreier qtet; Jamboree, Barcelona
04 – Ylema; casino, Granollers
03 – Xicu’s Band; Girona

novembre

29 – Ylema; Foment Vilanoví, Vilanova i la Geltrú
28 – Seitons’ tuff; Cal General, Banyoles
27 – Ylema; jazz cava, Terrassa
20 – Mystic Flügelhorn; els genis, Badalona
12 – Juan Pablo Balcázar quintet; Jamboree, Barcelona
02 – Joe Smith ALO; Robadors, Barcelona

octubre

26 – Duot; Robadors, Barcelona
20 – Jam Heliogàbal, Barcelona
15 – Eva Novoa, Uli Glaszman; Calisso, Castellar del Vallès
08 – Ylema; el Sielu, Manresa
07 – l’Atzur (Celeste Alías qtet); Elèctric, Barcelona
05 – Joe Smith ALO; Robadors, Barcelona

setembre

24 – Ylema; Jamboree, Barcelona
20 – GJP big band + Carles Margarit; Auditori, Girona
12 – Memorial Rosolino; Jamboree, Barcelona
11 – Skunk; Centro de Bellas Artes, Madrid

agost

14 – Gabriel Amargant qtet; Jamboree, Barcelona

juliol

25 – Carme Canela qtet; Xàtiva
23 – Suite Condal; Jamboree, Barcelona
19 – Celeste Alías qtet; Josa del Cadí
15 – Bric-a-brac (Giulia Valle, Roger Mas); Fundació la Caixa, Barcelona
15 – Juan Pablo Balcázar trio; Festival de jazz, Moià
14 – Couch Potatoes; jazz cava, Terrassa
11 – Bric a brac (Giulia Valle, Roger Mas); Festival de jazz, Moià
10 – Karion; Atac de jazz, Tàrrega
07 – Couch Potatoes; jazz cava, Terrassa
02 – Original jazz orchestra Taller de Músics; festival de jazz, Tortosa
01 – Couch Potatoes; Jamboree, Barcelona

juny

28 – Shorteriana; Rubí
26 – Nuno Campos trio; Sant Cugat
20 – GJP big band + Guillermo Klein; La Llagosta
18 – GJP big band + Guillermo Klein; Badalona
16 – Couch Potatoes; Jimmy Glass, València
15 – Quartot (Pintxo/Cirera/Domínguez); Robadors, Barcelona
11 – Couch Potatoes; Tortosa
08 – Nigh Train; Bel Luna, Barcelona
06 – Albert Vila-Roman Filiu qtet; Madrid
05 – Albert Vila-Roman Filiu qtet; Madrid
04 – Albert Vila-Roman Filiu qtet; Madrid
03 – Albert Vila-Roman Filiu qtet; Madrid
01 – Joe Smith ALO; Robadors, Barcelona

maig

31 – Couch Potatoes; València
29 – Nuno Campos trio; Jazz Marathon, Brusel·les
27 – Alba Carmona; Pompeu Fabra, Barcelona
26 – Seitons’ tuff; Jamboree, Barcelona
25 – JP Balcázar-Miguel Fdez Vallejo-Pintxo-Leo Genovese; Robadors, Barcelona
24 – Couch Potatoes; Barcelona
24 – Xicu’s plays Wes; Festival de jazz, Banyoles
23 – Nuno Campos trio; Vilafranca
18 – free session; Robadors, Barcelona
16 – Couch Potatoes; Oviedo
15 – Couch Potatoes; Vitòria
14 – Couch Potatoes; Oviedo
13 – Couch Potatoes; Gijón
10 – Juan Pablo Balcázar quintet; Madrid
09 – Juan Pablo Balcázar quintet; Madrid
08 – Juan Pablo Balcázar quintet; Madrid
07 – Juan Pablo Balcázar quintet; Antequera
06 – Pablo Selnik qtet; Jamboree, Barcelona
04 – Joe Smith ALO; Robadors, Barcelona
02 – Karion; Bilbao
01 – Karion; Bilbao

abril

25 – Nuno Campos trio; Montcada i Reixach
19 – Sindicato Ornette; Pineda de mar
18 – GJP big band + Guillermo Klein; Figueres
16 – Ylema; Tortosa
13 – Seitons + VHS; Robadors, Barcelona

març

29 – Julián Sánchez flamenco sextet; Festival de jazz, Terrassa
28 – Julián Sánchez flamenco sextet; Jamboree, Barcelona
27 – GJP big band + Guillermo Klein; Valldoreix
26 – Karion; Jamboree, Barcelona
21 – Gabriel Amargant + Reynald Colom; Sant Cugat
20 – Liba Vilabechia + Paul Stouthamer; mercat de les flors; Barcelona
20 – Julián Sánchez flamenco sextet; Auditori, Barcelona
20 – Duot; Auditori, Barcelona
19 – Apnea; Auditori, Barceona
14 – Karion; Bilbao
13 – Karion; Bilbao
12 – Juan Pablo Balcázar quintet; Griffin, Sabadell
11 – Ylema; Jamboree, Barcelona
08 – Seitons’ tuff; Monasterio, Barcelona
07 – Seitons’ tuff; Hot blues, Igualada
06 – Ylema; Sputnik, Solsona
05 – Apnea; Olot
02 – Joe Smith ALO; Robadors, Barcelona

febrer

27 – Jam ESMuC; Barcelona
26 – Duot; Robadors, Barcelona
24 – Jam Heliogàgal; Barcelona
19 – Duot; Robadors, Barcelona
15 – Jam Sunset; Girona
12 – Jam Continental; Barcelona
02 – Joe Smith ALO; Robadors, Barcelona

gener

28 – Juan Pablo Balcázar quintet; Sabadell
26 – Quartot (Pintxo/Cirera/Domínguez); Robadors, Barcelona
24 – Karion; Bilbao
23 – Karion; Bilbao
22 – Bric-a-brac (Giulia Valle, David Mengual); Groove, Tarragona
16 – Pablo Selnik quartet; Badalona
07 – Couch Potatoes; Sabadell

2008

desembre

22 – Ylema; Robadors, Barcelona
19 – Juan Pablo Balcázar; Bilbaína, Bilbao
16 – Duot; Auditori, Barcelona
14 – La Mare (Karion); jazz cava, Terrassa
06 – Christian Koxholt quartet; círculo de bellas artes, Madrid
05 – Jaume Llombart/ Enrique Oliver/ Txema Riera; els genis, Badalona
03 – Jam; Robadors, Barcelona
01 – Joe Smith ALO; Robadors, Barcelona

novembre

29 – Ernesto Aurignac qtet; Sunset, Girona
28 – Juan Pablo Balcázar quintet, Moià
25 – Karion; jazz cava, Terrassa
23 – Nuno Campos trio; Continental, Barcelona
22 – Karion; Bilbao
21 – Karion; Bilbao
20 – Couch Potatoes; groove, Tarragona
19 – Jordi Berni trio; Jamboree, Barcelona
18 – Karion; jazz cava, Terrassa
17 – Juan Pablo Balcázar quintet; Jazzsi, Barcelona
15 – Raül Reverter-Jordi Farrés qtet; jazz cava, Vic
13 – Couch Potatoes; Jamboree, Barcelona
12 – La mare (Karion); Festival de jazz, Sevilla
10 – Joe Smith ALO; Robadors, Barcelona
08 – Couch Potatoes; Sunset, Girona
06 – Ernesto Aurignac qtet; Robadors, Barcelona
02 – Nuno Campos trio; Continental, Barcelona
01 – Duot; Hot Blues, Igualada

octubre

30 – Perico Sambeat trio; Versalles, Barcelona
28 – Sindicato Ornette; Málaga
27 – Sindicato Ornette; Málaga
26 – Sindicato Ornette; Cádiz
25 – Sindicato Ornette; Granada
24 – Sindicato Ornette; Granada
23 – Sindicato Ornette; Granada
19 – Sindicato Ornette; Regeneració3, Barcelona
18 – Sindicato Ornette; Can Ginebreda, Banyoles
17 – Duot; Festival de jazz, Girona
16 – Sindicato Ornette; Griffin, Sabadell
11 – Bric-a-brac (Joan Díaz, Giulia Valle); Sunset, Girona
09 – Juan Pablo Balcázar quintet; Jamboree, Barcelona
08 – Bric-a-brac (Joan Díaz, Giulia Valle); Jamboree, Barcelona
04 – Duot; Olot
03 – Nuno Campos Trio; Festival de jazz, Costa Brava

setembre

28 – GJP big band + Guillermo Klein; Festival de jazz, Girona
23 – Sabina Witt / JP Balcázar; Jamboree, Barcelona
22 – Sabina Witt / JP Balcázar; Jazzsi, Barcelona
19 – Sabina Witt / JP Balcázar; Mercat de música viva, Vic
17 – Descompassats (Careta, Balcázar); Robadors, Barcelona
16 – Apnea; Barcelona
14 – Pablo Selnik; L’hora del jazz, Barcelona
14 – Jam; Elèctric, Barcelona

agost

28 – GJP + Perico Sambeat; Auditori, Girona
23 – Apnea; Jamboree, Barcelona
19 – Nadia Basurto qtet; Jamboree, Barcelona
17 – Mediterraneum Ensemble; Palamós
15 – Selva big band; Platja d’Aro

juliol

30 – Sabina Witt / JP Balcázar; Ciutadella, Barcelona
19 – Nuno Campos trio; València
18 – Nuno Campos trio; València
15 – Christian Koxoholt; Jamboree, Barcelona
15 – Nuno Campos trio; Jamboree, Barcelona
14 – Karion; Jazzsi, Barcelona
10 – Sabina Witt / JP Balcázar; Getxo
09 – Duot; Ciutadella, Barcelona
08 – Tutusaus septet; Festival de jazz, Getxo
06 – Nadia Basurto qtet; Barcelona
05 – Giulia Valle septet; Atac de jazz, Tàrrega
04 – Juan Pablo Balcázar; Atac de jazz, Tàrrega
03 – Julián Sánchez flamenco sextet; Cádiz

juny

30 – Pablo Selnik qtet; Montjuic, Barcelona
29 – Juan Pablo Balcázar quintet; Elèctric, Barcelona
26 – Seitons’ tuff; Caldes de Montbui
24 – Jam; Heliogàbal, Barcelona
16 – Couch Potatoes; Jazzsi, Barcelona
15 – Duot; Regeneració3, Barcelona
13 – Tutusaus septet; Jamboree, Barcelona
12 – Duot; Festival de jazz, Granollers
11 – Duot; Ateneu 24 de juny, Girona
08 – Sindicato Ornette; Regeneració3, Barcelona
05 – Couch Potatoes; Barcelona
01 – Juan Pablo Balcázar quintet; Elèctric, Barcelona

maig

31 – Dani Pérez / David Mengual; Sant Cugat
29 – Pablo Selnik qtet; Robadors, Barcelona
27 – Couch Potatoes; jazz cava, Terrassa
25 – Karion; Regeneració3, Barcelona
24 – Karion; Festival de jazz, Perpinyà
22 – Karion; Griffin, Sabadell
22 – Pablo Selnik qtet; Robadors, Barcelona
20 – Selva big band; Girona
16 – Petete qtet; Jamboree, Barcelona
15 – Seitons’ tuff; Jazztronòmic, Banyoles
13 – Couch Potatoes; Jazz cava, Terrassa
04 – Juan Pablo Balcázar quintet; Jazz clot underground, Barcelona
03 – Toni Mena qtet; Vermell, Manresa

abril

28 – Juan Pablo Balcázar quintet; Jazzsi, Barcelona
23 – Mengual / Robles; Laie, Barcelona
19 – Albert Vila / Roman Filiu; Madrid
18 – Albert Vila / Roman Filiu; Madrid
17 – Albert Vila / Roman Filiu; Madrid
13 – Víctor Correa / Alfred Artigas; Regeneració3, Barcelona
12 – Pablo Selnik qtet; Festival de jazz, Santa Coloma de Farners
11 – Arturo Serra qtet; Málaga
08 – Perico Sambeat qtet; València
04 – Albert Vila quintet; Vilarreal
03 – Albert Vila quintet; Griffin, Sabadell

març

27 – Juan Pablo Balcázar; Robadors, Barcelona
25 – Duot; Jamboree, Barcelona
20 – Sabina Witt / JP Balcázar; Laie, Barcelona
20 – Juan Pablo Balcázar quintet; Robadors, Barcelona
18 – Karion; Jamboree, Barcelona
13 – Sabina Witt / JP Balcázar; Laie, Barcelona
13 – Juan Pablo Balcázar quintet; Robadors, Barcelona
10 – Tutusaus septet; Jazzsi, Barcelona
07 – Martirio; Saragossa
01 – Couch Potatoes; Andorra

febrer

29 – Sindicato Ornette; Granada
28 – Sindicato Ornette; Granada
27 – Sindicato Ornette; Granada
24 – Sindicato Ornette; Mairena del Aljarafe
23 – Sindicato Ornette; Rota
22 – Sindicato Ornette; Morón de la Frontera
21 – Sindicato Ornette; Cádiz
19 – Sindicato Ornette; Málaga
17 – Christian Koxholt; Regeneració3, Barcelona
10 – Javier Juanco trio; Calella de la costa
02 – Couch Potatoes; jazz cava, Terrassa

gener

26 – Couch Potatoes; jazz cava, Terrassa
24 – Sabina Witt / JP Balcázar; Laie, Barcelona
17 – Ylema; Olot
15 – Jam Heliogàbal; Barcelona
14 – Timo Volhart; Jamboree, Barcelona
12 – Ernesto Aurignac qtet; Sunset, Girona
10 – Ernesto Aurignac qtet; Jamboree, Barcelona

2007

desembre

29 – Nadia Basurto / Roger Mas; Barcelona
21 – Karion; Schlot, Berlin
19 – Mediterraneum Ensemble; Girona
19 – Jam ESMuC; Barcelona
14 – Seitons’ tuff; Hot Blues, Igualada
08 – Sabina Witt / JP Balcázar; Jamboree, Barcelona
01 – Friedrick Karlquist / Fumero / Vila; Barcelona

novembre

30 – Friedrick Karlquist / Fumero / Vila; Barcelona
29 – Ylema; Jamboree, Barcelona
26 – Albert Vila quintet; Jazzsi, Barcelona
25 – Selva big band; Madrid
24 – Sabina Witt / JP Balcázar; Festival de jazz de Sevilla; Mairena del Aljarafe
23 – Sabina Witt / JP Balcázar; Festival de jazz de Sevilla; Morón de la Frontera
22 – Sabina Witt / JP Balcázar; Festival de jazz de Sevilla; Sevilla
19 – Bric-a-brac; Jazzsi, Barcelona
15 – Sabina Witt / JP Balcázar; Laie, Barcelona
09 – Alfons Enjuanes / Jordi Rossy / Horacio Fumero; Festival de jazz, Lleida
08 – Sabina Witt / JP Balcázar; Laie, Barcelona

octubre

28 – Albert Sanz / Dayna Stephens; València
25 – Dani Pérez trio; Laie, Barcelona
18 – Dani Pérez trio; Laie, Barcelona
16 – David Mengual trio; Jazz Cava, Terrassa
13 – Ernesto Aurignac trio; Festival de jazz, Badajoz
12 – Ernesto Aurignac trio; Rota
11 – Ernesto Aurignac trio; Cádiz
09 – Ernesto Aurignac trio; Málaga
07 – Ylema; Festival de jazz de la costa brava, Palafrugell
06 – Xicu’s Band; festival de jazz, Girona
05 – Xicu’s Band, festival de jazz de la costa brava, Palafrugell
03 – Voro García qtet; València

setembre

28 – Nadia Basurto / Roger Mas; Jamboree, Barcelona
27 – Sabina Witt / JP Balcázar; Laie, Barcelona
22 – Txema Riera / Hugo Astudillo / Javi Mayor; Quito, Ecuador
21 – Txema Riera / Hugo Astudillo / Javi Mayor; Ibarra, Ecuador
20 – Txema Riera / Hugo Astudillo / Javi Mayor; Guayaquil, Ecuador
18 – Txema Riera / Hugo Astudillo / Javi Mayor; Loja, Ecuador
16 – Txema Riera / Hugo Astudillo / Javi Mayor; Quito, Ecuador
13 – Txema Riera / Hugo Astudillo / Javi Mayor; Quito, Ecuador
11 – Txema Riera / Hugo Astudillo / Javi Mayor; Quito, Ecuador
09 – Narcís Vidal qtet; L’hora del jazz, Barcelona
06 – Sabina Witt / JP Balcázar; Laie, Barcelona

agost

26 – Adel Lee Davis blues band; Lloret
24 – Sabina Witt / JP Balcázar; Hivernacle, Barcelona
23 – Amadeu Rossell; Vall de Núria
20 – Clara Luna qtet; Castelló d’Empúries
18 – Amadeu Rossell; Vall de Núria
17 – Nadia Basurto / Roger Mas; Hivernacle, Barcelona
16 – Amadeu Rossell; Vall de Núria
15 – Amadeu Rossell; Andorra
09 – Amadeu Rossell; Vall de Núria
05 – Selva big band; Begur

juliol

30 – Sabina Witt / JP Balcázar; Sort
28 – Amadeu Rossell; Sant Esteve de Palautordera
23 – Seitons’ tuff; Barcelona
22 – Karion; Cornellà de Llobregat
20 – Ernesto Aurignac qtet; Cullera
19 – Duot; Fundació Miró, Festival Grec, Barcelona
17 – Jam Heliogàbal; Barcelona
13 – Ylema; jazz cava, Terrassa
07 – La mare (Karion); Vitòria
06 – Joan Monné / Vicenç Solsona / Giulia Valle; Atac de jazz, Tàrrega

juny

30 – Perico Sambeat big band; Auditori, Girona
24 – Arturo Serra quintet; Sevilla
23 – Arturo Serra quintet; Ronda
22 – Arturo Serra quintet; Málaga
21 – Jon Robles quintet; Bilbaína, Bilbao
20 – Jon Robles quintet; Donosti
13 – Shorteriana; Jamboree, Barcelona
09 – Nadia Basurto / Roger Mas; Arboç
08 – Ylema; Auditori, Barcelona
08 – Ylema; Jamboree, Barcelona
06 – Suite Condal; Auditori, Barcelona
05 – Txema Riera qtet; Auditori, Barcelona
04 – Alfred Artigas trio; Auditori, Barcelona
04 – Tutusaus septet; Auditori, Barcelona
03 – Improvisanova; Auditori, Barcelona
02 – Tutusaus septet; Jamboree, Barcelona
02 – Sergi Felipe qtet; Auditori, Barcelona
01 – Bric-a-brac (Giulia Valle, Roger Mas); Jamboree, barcelona

maig

31 – Tutusaus septet; Sitges
31 – Apnea; Auditori Caja Madrid, Barcelona
29 – Duot; Santiago de Compostela
27 – Joan Monné trio; Molins de Rei
26 – Duot; Granollers
25 – Karion; jazz cava, Terrassa
22 – Karion; Jamboree, Barcelona
21 – Sabina Witt / JP Balcázar; Jazzsi, Barcelona
19 – Suite Condal; Festival de jazz, Banyoles
18 – Duot; Festival de jazz, Banyoles
17 – Sabina Witt / JP Balcázar; Laie, Barcelona
15 – Adrià Barbosa; Auditori, Barcelona
14 – Jaume Llombart / Ernesto Aurignac / Dimitri Skidanov; Jazzsi, Barcelona
11 – Ylema; Berguedana, Berga
10 – Seitons’ tuff; Banyoles
08 – Nadia Basurto / Roger Mas; Jamboree, Barcelona
07 – Nadia Basurto / Roger Mas; Jazzsi, Barcelona
05 – Narcís Vidal qtet; Jamboree, Barcelona

abril

27 – Martirio; Sabadell
26 – Sabina Witt / JP Balcázar; Laie, Barcelona
23 – Sabina Witt / JP Balcázar; Laie, Barcelona
21 – Albert Cirera / Ismael Dueñas / Marc Cuevas; Monasterio, Barcelona
20 – Martirio; Menorca
19 – Sabina Witt / JP Balcázar; Laie, Barcelona
18 – Jam; Robadors, Barcelona
15 – Martirio; Santiago de Compostela
14 – Fèlix Rossy / Albert Sanz / Jordi Rossy / Eladio Reinón; Festival de jazz, Santa Coloma de Farners
12 – Sabina Witt / JP Balcázar; Laie, Barcelona

març

30 – Adel lee Davis big band; Tarragona
27 – jam; Heligàbal, Barcelona
24 – Apnea; Manlleu
23 – Ryan Blotnick trio; Berguedana, Berga
21 – Ryan Blotnick trio; Robadors, Barcelona
18 – Nadia Basurto / Roger Mas; Sputnik, Solsona
17 – Dani Pérez trio; Manlleu
15 – Karion; Robadors, Barcelona
10 – Mediterraneum ensemble; Oliva
09 – Alfred Artigas trio; Sabadell
01 – Karion; Robadors, Barcelona